Avrupa Ligi ve Konferans Ligi’nde gecenin sonuçları!

Avrupa futbolunun kulüp seviyesindeki 2 numaralı tertibinde, Türkiye’yi temsil eden kadrolardan Fenerbahçe, deplasmanda Avusturya grubu Austria Wien’i 8. dakikada Joshua King ve 89. dakikada Serdar Dursun’un golleriyle 2-0 mağlup etti.

Turnuvaya play-off çeşidinden katılan Demir Küme Sivasspor ise konuk olduğu İsveç’in Malmö kadrosuna 3-1 mağlup oldu.

Sonuçlar şöyle:

HJK Helsinki (Finlandiya) – Silkeborg (Danimarka): 1-0

Ferencvaros (Macaristan) – Shamrock Rovers (İrlanda Cumhuriyeti): 4-0

Zürih (İsviçre) – Hearts (İskoçya): 2-1

Malmö (İsveç) – Demir Küme Sivasspor: 3-1

Apollon (Kıbrıs Rum Kesimi) – Olympiakos (Yunanistan): 1-1

Pyunik (Ermenistan) – Sheriff (Moldova): 0-0

Ludogorets (Bulgaristan) – Zalgiris (Litvanya): 1-0

Dnipro (Ukrayna) – AEK Larnaca (Kıbrıs Rum Kesimi): 1-2

KAA Gent (Belçika) – Omonoia (Kıbrıs Rum Kesimi): 0-2

Austria Wien (Avusturya) – Fenerbahçe (Türkiye): 0-2

Konferans Ligi’nde günün sonuçları

Avrupa futbolunun kulüp seviyesindeki 3 numaralı tertibinde Türkiye’yi temsil eden Medipol Başakşehir, konuk ettiği Antwerp karşısında 54. dakikada Münir’in ağları sarsmasıyla 1-0 öne geçmesine karşın 87. dakikada Almeida’nın golüne mani olmadı ve rövanş öncesi 1-1 eşitlikle alandan ayrıldı.

Bu maçın rövanşı, 25 Ağustos Perşembe günü oynanacak.

Sonuçlar söyle:

Rakow (Polonya) – Slavia Prag (Çekya): 2-1

RFS (Letonya) – Linfield (Kuzey İrlanda): 2-2

CSKA Sofya (Bulgaristan) – Basel (İsviçre): 1-0

Maccabi Tel Aviv (İsrail) – Kaç (Fransa): 1-0

Young Boys (İsviçre) – Anderlecht (Belçika): 0-1

Slovacko (Çekya) – AIK (İsveç): 3-0

Molde (Norveç) – Wolfsberger (Avusturya): 3-1

Universitatea Craiova (Romanya) – Hapoel Beer-Sheva (İsrail): 1-1

Medipol Başakşehir (Türkiye) – Antwerp (Belçika): 1-1

Zrinjski (Bosna Hersek) – Slovan Bratislava (Slovakya): 1-0

Maribor (Slovenya) – CFR Cluj (Romanya): 0-0

Lech Poznan (Polonya) – F91 Diddeleng (Lüksemburg): 2-0

FCSB (Romanya) – Viking (Norveç): 1-2

Köln (Almanya) – MOL Fehervar (Macaristan): 1-2

Villarreal (İspanya) – Hajduk Split (Hırvatistan): 4-2

West Ham United (İngiltere) – Viborg (Danimarka): 3-1

Shkupi (Kuzey Makedonya) – Ballkani (Kosova): 1-2

Fiorentina (İtalya) – Twente (Hollanda): 2-1

Vaduz (Lihtenştayn) – Rapid Wien (Avusturya): 1-1

Partizan (Sırbistan) – Hamrun Spartans (Malta): 4-1

AZ Alkmaar (Hollanda) – Gil Vicente (Portekiz): 4-0

Yorum yapın